Strona główna | Mapa serwisu | English version

Turnieje
KKS Kalisz > KKS 1925 Kalisz > Turnieje
II TURNIEJ GWIAZDKOWY

Minionej niedzieli byliśmy świadkami II Gwiazdkowego Turnieju Piłki Nożnej o puchar Prezydenta Miasta Kalisza- pana Janusza Pęcherza. Cała impreza składała się z części głównej- turniejowej i atrakcji specjalnych. Widowisko rozpoczęło się od pojedynku dwóch drużyn młodzieżowych w których zmierzyły się: piłkarki reprezentujące barwy KKS 1925 Kalisz, z ekipą KUKS Kaliszanin 95’ prowadzoną przez pana Roberta Tomaszewskiego. W pojedynku młodzieżowych drużyn prym wiedli chłopcy z z KUKS-u Kaliszanin. Szczególnie było to widać w pierwszej odsłonie spotkania. Druga połowa upłynęła pod znakiem bardzo wyrównanej gry. Widocznie była ona efektem cennych wskazówek przekazanych zawodniczkom przez Darka Smolarka- trenera kaliskiej drużyny.

Ostateczny wynik spotkania to 5:1 na korzyść podopiecznych Roberta Tomaszewskiego. Warto nadmienić, że dziewczyny przegrały z nie byle kim, bo zespół KUKS-u występuje w bardzo silnie obsadzonych turniejach ogólnopolskich na hali. Po pojedynku młodzieżowym stanowiącym jeden z elementów turnieju, przyszła pora na pierwszą batalię turniejową. W inaugurującym pojedynku starły się ze sobą- Chrobry Głogów i pierwszy zespół KKS-u 1925 Kalisz. Już początek spotkania pokazał, że drużyna III-ligowców jest niezwykle profesjonalnie przygotowana do turnieju. Mimo tego przez dłuższy czas niebiesko-biało-zieloni dzielnie się bronili. Z upływem czasu było jednak widać wielką różnicę umiejętności, która dzieli B-klasowy KKS i III ligowy Chrobry Głogów. Mimo ambitnej postawy zawodnicy z Kalisza musieli uznać wyższość swoich rywali i przegrali 1:8.

W przerwie spotkania 600- osobowa publiczność mogła obserwować efektowny pokaz zaprezentowany przez zespół taneczny „Sorriso”- prowadzony przez panią Ewę Wiśniewską z SP 17 w Kaliszu. Pokaz umiejętności Chrobrego Głogów wywołał sportową złość w szeregach Śląska Wrocław, który postanowił dostosować się do postawy prezentowanej przez głogowian. Było to widać od pierwszego gwizdka sędziego, który rozpoczął drugi pojedynek turniejowy w którym Śląsk grał z KKS 1925 II Kalisz. Podobnie jak w pierwszym pojedynku, gospodarze bardzo dzielnie walczyli, ale potrafili nadrabiać umiejętności ambicją, tylko dopóki starczało sił fizycznych. Bardzo dobrze w szeregach kaliskich spisywał się Dawid Sopałowicz, który udowadniał, że dobrze czuje się w pojedynkach futsalowych. Po stronie Śląska świetnie spisywał się Witkowski i Ilków-Gołąb. Ostatecznie gracze z dolnośląskiego wygrali 10:2 i zapewnili sobie udział w finale. Po tym spotkaniu odbył się konkurs rzutów karnych dla młodzieży. Do konkursu stanęło kilkudziesięcioro najmłodszych widzów zawodów. Ku zdziwieniu licznie zgromadzonych konkurs miał nie zwycięzcę, ale zwyciężczynię. Tak, to właśnie uczestnicząca w turnieju dziewczynka wygrała! Po tych zaskakujących rozwiązaniach przyszedł czas na bratobójczy pojedynek w finale pocieszenia. Do rywalizacji o III- miejsce stanęły: pierwsza drużyna KKS 1925 Kalisz z drugim zespołem naszego klubu. Mimo faktu, iż pierwsza drużyna przegrywała po 15-minutach już 0-4, to mecz trzymał do końca w napięciu. Powodem tego była druga odsłona spotkania, w której KKS 1925 I Kalisz dziarsko gonił swoich rywali. Ostatecznie ostatnie minuty zakończyły się zdecydowanym impetem drugiej drużyny, która wygrała to spotkania 7:3 i zapewniła sobie III- miejsce. Mecz, który 600-osobowa publika obejrzała później na pewno ulokuje się na dobre ulokuje się w jej pamięci, Widowisko, które stworzyły drużyny Śląska Wrocław i Chrobrego Głogów mogłoby służyć za ozdobę każdego turnieju halowego.

Początek meczu nie zapowiadał tak zażartego pojedynku. Gracze Śląska, za sprawą Michała Ilków-Gołaba wyszli już w 13 sekundzie na prowadzenie. Wrocławianie poszli za ciosem i po 9 minutach prowadzili już 5:1 i wydawało się, że losy głównego trofeum turniejowego są przesądzone. Głogowianie, to jednak drużyna, która ma charakter. Ten charakter wsparty silnym dopingiem publiczności doprowadził do tego, że Chrobry do przerwy strzelił 2 gole i było już tylko 5:3 dla Śląska. Druga połowa tego spotkania była pokazem wszystkich emocji jakie mogą towarzyszyć piłkarzom. Zaczęło się zgodnie z planem dla wrocławian. Niezwykle aktywny Ilków- Gołąb zwiększył prowadzenie i było już 6:3, jednak Głogowianie mieli w tym spotkaniu swoje 3 minuty w których doprowadzili do wyrównania, co widocznie rzuciło na kolana piłkarzy z Wrocławia. Mimo niekorzystnego rozwoju sytuacji i wielkie rozpaczy graczy ze stolicy dolnośląskiej- Śląsk dążył do wyrównania. Chrobry Głogów wykorzystał ten fakt i przeprowadził dwa skuteczne kontrataki i ostatecznie wielki finał zakończył się sukcesem Chrobrego. Wielki szacunek i słowa uznania należą się obu drużynom, ponieważ stworzyły widowisko na najwyższym poziomie. Ostatnim punktem turnieju był niezwykle oryginalny pojedynek, w którym grały – Reprezentacja Kibiców i juniorzy KKS-u 1925 Kalisz. Jak przystało na dobre zakończenie turnieju, w spotkaniu tym obserwowaliśmy niezwykle wyrównane losy sportowe, a ich uwieńczeniem był remis 4:4. Wielkie uznania należą się dla organizatorów turnieju, czyli działaczom KKS 1925 Kalisz i Stowarzyszeniu Nasz KKS, które świetnie współpracowało z klubem i zapewniło pewnym niezwykłym ludziom możliwość obejrzenia turnieju. Tymi niezwykłymi ludźmi są dzieciaki z Domów Dziecka w Kaliszu i Liskowie. Stowarzysznie Nasz KKS zorganizowało dla młodych dzieciaków efektowne paczki. Podczas turnieju zjawili się także goście honorowi, którymi byli:
Janusz Pęcherz - prezydent m. Kalisza; Witold Sitarz - radny Rady Miejskiej, Kazimierz Kościelny i Jarosław Wujkowski - Radni Sejmiku Województwa oraz Mirosław Przybyła - Dyrektor OSRiR w Kaliszu. Nie zabrakło także przedstawicieli sponsorów, który bardzo dziękujemy za wkład, który wnoszą w odbudowę piłki nożnej w Kaliszu. Turniej odniósł spory sukces organizacyjny, co podkreślali w swoich wypowiedziach zawodnicy z goszczonych w Kaliszu drużyn.

Wyniki II Gwiazdkowego Turnieju Piłki Nożnej:

Półfinały:
Chrobry – KKS 1925 Kalisz I 8:1 (4:0)
Śląsk Wrocław – KKS 1925 Kalisz II 10:2 (3:0)

O 3. miejsce:
KKS 1925 Kalisz I – KKS 1925 Kalisz II 3:7 (0:4)

Finał:
Śląsk Wrocław – Chrobry Głogów 6:8 (5:3)

Ostateczna kolejność II Gwiazdkowego Turnieju

I - miejsce i Puchar Prezydenta miasta Chrobry Głogów
II - miejsce Śląsk Wrocław
III - KKS 1925 II Kalisz
IV - KKS 1925 Kalisz

Zwycięzcy, oprócz pucharu otrzymali zestawy od sponsora Banku BPH SA O/Kalisz, a zdobywcy drugiego miejsca upominki od firmy Lazur z Nowych Skalmierzyc.